Dat hebben we de afgelopen vier jaar dan ook gedaan. Daarom was het aardig om afgelopen weekend in De Stentor te lezen dat de ChristenUnie Hardenberg, van alle partijen die meer dan vijf moties hebben ingediend, het vaakst de steun van een meerderheid heeft gekregen. Van de elf moties die we hebben ingediend, zijn er tien aangenomen. De onderwerpen van die moties hadden betrekking op zaken als startersleningen, veiligheid in de openbare ruimte, oplossen van problemen in de asielketen, financiële bestaanszekerheid, compensatie voor plaatsing van windmolens, sportbeleid (inclusief sportpark Dedemsvaart), natuur & klimaat en zorg voor ouderen.

Misschien hadden we daar buiten de raadszaal actiever aandacht aan moeten besteden. Maar dat vinden we vaak wat ongemakkelijk, omdat we nu eenmaal “gewoon” doen waartoe we ons geroepen voelen. Maandagavond 16 maart hebben we de campagne afgesloten in De Voorveghter met een heel fijn en bemoedigend concert van The Bowery. Na afloop ontstond er een gesprek over getuigen en laten zien waar wij in geloven. Van december 2021 tot en met december 2025 was ik fractievoorzitter. In mijn eerste bijdrage in die rol heb ik in de raadsvergadering opgemerkt dat ik mijn geloof minder op de tong heb dan mijn voorganger dat had, maar dat wij wel – dat gold en geldt voor de hele fractie – in dezelfde overtuiging staan. Dat betekent dat wij ons ambt als volksvertegenwoordiger serieus nemen. Overigens, voegde ik daaraan toe, in de wetenschap dat wij feilbare mensen zijn. Waarmee ik wilde zeggen dat wij altijd ons best zullen doen op te staan voor het goede, maar dat we ons ook realiseren dat wij er niet altijd in zullen slagen het goede echt te bewerkstelligen.

Ik sloot die bijdrage af met de uitspraak dat wij ons raadswerk doen op hoop van zegen van Hem wiens trouw eeuwig duurt en die niet loslaat wat Hij begonnen is. Zeker in deze roerige en onzekere tijd is dat een hoopvol houvast. Daarin onderscheiden wij ons van de andere partijen en daarmee erkennen we dat de volksvertegenwoordigende rol voor ons een extra dimensie heeft. Daar kunnen we mooie woorden aan geven en dat doen we ook regelmatig. Maar we laten dat juist ook graag zien door de dingen die we voor onze gemeente en haar inwoners doen. Dat gaat met vallen en opstaan, weer vallen en weer opstaan, maar in de wetenschap dat de Maker van hemel en aarde erbij is. Dat geeft ons vertrouwen voor de toekomst, wat die ook zal brengen.

 

Simone Hof